Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

5 tipů na výlety na kole po Čechách a Moravě

Publikováno: 29.5.2020

vhodné pro kolo
rodinný výlet
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Léto je jako stvořené k tomu, abychom podnikali výlety, objevovali dosud neobjevené, trávili čas s těmi, které máme rádi a byli aktivní. Plány na zahraniční dovolenou se z důvodu pandemie mnohým rozpadly, to ale není důvod pro rezignování na dovolenou. Možná, že je to ta nejlepší příležitost poznat českou a moravskou přírodu lépe – uspořádejte výlety na kole. Kam na cyklovýlety vyrazit?

Co uvidíte

 1. Okolo Třeboně

  Ne nadarmo se říká, že je Třeboňsko oblíbenou a atraktivní lokalitou. Celé jižní Čechy jsou totiž na cyklistiku jako stvořené. Kromě krásné přírody a rybníků vás na cyklotrase Okolo Třeboně čeká také stezka s 22 zastávkami s informacemi a zajímavostmi z této oblasti. Dozvíte se zde něco o rybniční soustavě, rašeliništích, mokrých loukách, ale také o historii a prvním osídlení na tomto místě.  Celý okruh má 39 kilometrů a začíná v Třeboni u rybníka Svět. Těšit se můžete na stezky, asfaltové silnice, lesní cesty a hráze rybníků. Okolo Třeboně je opravdu nevšední zážitek!

  Zdroj fotografie: Shutterstock.com

 2. Pivovarská cyklotrasa

  Pokud si svůj výlet na kole rádi zpříjemníte dobře vychlazeným pivem, rozhodně vyrazte na Pivovarskou cyklotrasu, která vede z Oslavanského zámeckého pivovaru k Dalešickému pivovaru filmových „Postřižin“. Tento výlet je vhodný pro majitele horských a krosových kol, protože trasa vede převážně po lesních cestách. Délka trasy je 60 kilometrů a je tedy vhodná pro cyklisty, kteří už mají „našlapáno“. Odměnou vám bude nejen dobré pivo, ale také možnost vidět krásná a zajímavá místa a nahlédnout do pivovaru, kde v roce 1980 probíhalo natáčení filmu Postřižiny na motivy povídek Bohumila Hrabala.

  Zdroj fotografie: Shutterstock.com

 3. Čertovy stezky

  Takzvaná Brána Beskyd neboli Čertovy stezky je projekt milovníků trochu adrenalinové cyklistiky a byl vytvořen pro všechny, kteří milují jízdu na horských kolech po zábavných, přírodních trailech. Vydejte se do okolí Nového Jičína a zakuste si jaké to je sjíždět úzké lesní cesty různých náročností a užívat si tak trochu jinou cyklistiku. Jednotlivé stezky jsou uzpůsobené pro všechny úrovně a zkušenosti jezdce, a tak se sem nebojte vyrazit s dětmi.

  Zdroj fotografie: Shutterstock.com

 4. Greenway Jizera

  Český ráj skýtá velké množství cyklistických tras. Páteřní trasou je pak tzv. Greenway Jizera, která vede od pramene Jizery až k soutoku s Labem. Pojedete po nově vybudovaných úsecích, po klidných silnicích či po nezpevněných cestách. Někdy budete muset vystoupat z údolí Jizery. Nenechte se odradit náročnějšími úseky a vydejte se na cestu. Odhalíte tak kouzlo šesti svérázných krajin, poznáte jejich přírodní památky, hrady a zámky, technické pozoruhodnosti i lidovou a církevní architekturu.

  Zdroj fotografie: Shutterstock.com

 5. Slovácká cesta

  Chcete-li pojmout váš cyklistický výlet trochu turisticky a objevit nejen krásnou přírodu, ale i památky a třeba trochu té degustace, vyrazte na Slovácko. Je dokonalým spojením všeho zmíněného – lidové architektury a tradic, vynikajícího vína a překrásného prostředí. Baťův kanál má délku 80 km a vede z Kroměříže až do Hodonína. Je to skvělé místo pro rodinnou dovolenou s dětmi. Pokud se sem ale přeci jen vydáte s partou přátel a hlavním cílem bude zmiňovaná degustace, užijte si na maximum Moravské vinařské stezky. Na výběr budete mít celkem 18 možností skýtající různá místa i vzdálenost. Navštívit tak budete moci Modré hory, Munětickou vinařskou stezku nebo například Starou horu.

  Zdroj fotografie: Shutterstock.com

 6. Výlety na kole s dětmi a jiná dobrodružství

  Zdroj fotografie: Shutterstock.com

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)