Vyrazte za vínem. Kam letos na vinobraní?

Vyrazte za vínem. Kam letos na vinobraní?

Obtížnost
Nízká
Pro páry
Pro páry
Zábava
Zábava

Vybrali jsme ty nejhezčí vinařské akce z celé republiky! Vydat se za nimi můžete na zámek, nebo tradičně na Jižní Moravu. V každém případě je zaručen velký zážitek nejen pro vaše chuťové pohárky.

Vinobraní patří mezi nejkrásnější podzimní tipy na výlet. Protože se bezpečnostní opatření v dnešní době poměrně často mění, doporučujeme před odjezdem zkontrolovat, zda nebyla akce na poslední chvíli zrušena.

Zdroj fotografií v tomto článku: Shutterstock.com

11. 9. Vinobraní na Kuksu: místo, kde víno skutečně teče proudem!

Východočeský Kuks sice nepatří mezi tradiční vinařské oblasti, ale víno tu má velkou tradici. Hrabě Špork zde kdysi pořádal vinobraní, při kterém teklo víno po kaskádovitém schodišti vedoucím k zámku. A tento zvyk se na Vinobraní na Kuksu drží pořád – každý si může nechat natéct víno přímo do skleničky.

Ještě krásnější je ale celý areál hospitalu. Obdivovat můžete pověstnou Alegorii ctností a neřestí i místní bylinkovou zahradu. Vezměte deku a přátele a vyrazte na vinobraní do východních Čech! Skvělé tipy na výlet jsou pak naučná stezka na Braunův betlém či pohádková vodní nádrž Les Království.

Více se dozvíte na www.vinobranikuks.cz.

10. – 12. 9. Pálavské vinobraní plné hudby a dobrého jídla

Věřili byste, že letos proběhne už 72. ročník? Díky takové zkušenosti je Pálavské vinobraní zárukou skvělé zábavy. Nepřijdete o dobová představení ani koncerty moderní hudby. Celé vinobraní v neděli zakončuje výstup na poutní místo Svatý kopeček. Součástí akce je i výstava Národní soutěž vín, kde si smlsnete na ochutnávce 500 vzorků vín z Mikulovska.

Během soboty si nenechte ujít průvod krále Václava IV. s královnou za doprovodu krojovaných. Tip na výlet pro děti je jednoznačně Kozí hrádek, kde je připraveno divadlo a koncerty jen pro nejmenší.

Podrobnosti zjistíte na www.palavske-vinobrani.cz.

11. 9. Trojské vinobraní spojte s návštěvou ZOO

Tradiční vinobraní v překrásných prostorách trojského zámečku letos vyzdvihuje hlavně svěží bílá a růžová vína, a samozřejmě nebude chybět zdejší burčák. Je to skvělý tip na výlet na celý den – v blízkosti je totiž pražská ZOO, což ocení nejen děti. Hned několik pražských vinařských akcí je pro tento rok zrušeno, proto si Trojské vinobraní určitě nenechte ujít!

Podrobný program naleznete na www.mctroja.cz.

17. – 19. 9. Mělnické vinobraní nad soutokem Labe a Vltavy

Mělnická oblast je proslulá pěstováním révy už po staletí. A Mělnické vinobraní se může pochlubit hlavně velkým historickým průvodem městem spojeným s řemeslným jarmarkem. Ochutnáte burčák a víno od mnoha vinařů ze zdejší oblasti. Kam přesně jít? Především na Degustační dvůr, kde se největší ochutnávka odehrává.

Pro bližší informace navštivte www.vinobranimelnik.cz.

17. - 18. 9. Zámecké vinobraní Valticích

Tradiční vinobraní na valtickém náměstí letos nenajdete, nicméně ani tak nepřijdete zkrátka. Navštívit můžete vinobraní na valtickém zámku. Představí se mnoho malých místních vinařů, kteří nabídnou řízenou degustaci toho nejlepšího z vlastní produkce. Chybět samozřejmě nebude ani burčák a stánky s nejrůznějšími pochutinami, či jarmark.

Více informací naleznete na www.zamek-valtice.cz.

Jak se Vám líbí tento tip na výlet?

Nejčtenější

Mohlo by vás zajímat

instagram-svg c17d5218-e2fc-42ea-819e-539ea2e6c70d-svg Capa 1