Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

5 podzimních výletů, při kterých vás krajina odmění

Publikováno: 6.9.2019

rodinný výlet
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Krása českých zemí je pověstná. Kromě moře zde můžete najít víceméně cokoli. A výhodou je, že i na druhý konec republiky to není daleko. Některá místa si však zaslouží naši pozornost právě na podzim. Jaká to jsou? Přinášíme 5 tipů na podzimní výlety.

Co uvidíte

 1. 1. Černohorské rašeliniště v Krkonoších

  V sedle mezi Černou a Světlou horou v Krkonoších se nachází přírodou romanticky vyladěné místo. Krásu podtrhují i nádherné panoramatické výhledy na okolní svahy, včetně Sněžky. Černohorským rašeliništěm prochází okružní naučná stezka, kterou zvládnou všechny věkové kategorie. Při troše odvahy to lze absolvovat i s kočárkem. Trasa je nenáročná jen s mírným výškovým rozdílem. V pozdním létě a na podzim můžete být ještě odměněny zbytky borůvek, které rostou po trase. Pohodlně se sem dostanete lanovkou z Jánských Lázní. Výlet si můžete ozvláštnit i návštěvou rozhledny na Černé hoře a nebo Stezkou v oblacích v Jánských Lázních. Najíst se můžete po cestě hned na několika místech. 

  Zdroj fotografie: region-krkonose.cz

 2. 2. Naučná stezka Petrovicko

  Oblasti Petrovicka na Sedlčansku se přezdívá Kraj kamenů. Svou krásou oslní nejen milovníky roztodivných skalisek, ale i ty, kteří umí ocenit proměnlivost přírody nebo mají rádi tajemno či romantiku. Okružní naučná stezka má start i cíl právě v Petrovicích a celý její okruh měří 27 km. Potkáte zde řadu jeskyní, potůčků, kamenných celků i menhirů. V letních měsících máte možnost se vykoupat ve vápencovém lomu ve Skoupém. Trasu můžete absolvovat celou nebo i na části. Uniknout vaši pozornosti by však neměl viklan Husova kazatelna, Čertův kámen, Divišova jeskyně či netradiční křížová cesta (mezi vesničkami Kuní, Kuníček a Rybníček).

  Zdroj fotografie: sedlcansko.cz

 3. 3. Ostaš u Police nad Metují

  Nedaleko Broumovských skal najdete stolovou horu Ostaš, která vládne zdejší Polické kotlině. Najdete tu krásná skalní města - Horní a Dolní labyrint. Místa stojí za prozkoumání zejména v podzimním čase, neboť kromě krásných skalních útvarů budete odměněni také výhledy do krajiny smíšených lesů. Horní labyrint můžete projít (po modré) trasou dlouhou cca 3,5 km. Poté se vydejte (po zelené) do Dolního labyrintu.

  Zdroj fotografie: kladenskepomezi.cz

 4. 4. Palackého stezka okolo Tanvaldské Kamenice

  Řeka Kamenice si svou cestu razí napříč nádhernou krajinou v okolí Tanvaldu. Její krásy můžete obdivovat na červené trase vycházející z obce Spálov (železniční stanice), která po 20 km končí v Tanvaldu. Navštívit můžete například Bozkovské dolomitové jeskyně a nebo obdivovat zříceninu hradu Návarov ze 14. století. Nekrásnějšími úseky jsou Plavy - Jesenný (cca 8 km) a Jesenný - Podspálov (4 km).

  Zdroj fotografie: interregion.cz

 5. 5. Naučná stezka Roztocký háj - Tiché údolí

  Krásy podzimní přírody však můžete obdivovat i nedaleko Prahy. Naučná stezka prochází dvěma rezervacemi (roztocký háj - Tiché údolí a Údolí Únětického potoka). Měří 7,5 km a na 13 informačních tabulích se dozvíte mnoho zajímavých informací.

  Zdroj fotografie: muzeum-roztoky.cz

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)