Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Partnerství a vztahy u zemských znamení

Publikováno: 4.10.2018
Partnerství a vztahy u zemských znamení

Markéta Palatin

Redaktorka

Více o autorovi

Astrologie pracuje s mnoha symboly. Nejznámějším pojetím je samozřejmě 12 znamení zvířetníku, kterým vždy vládne určitá planeta. Další symbolikou, se kterou astrologie pracuje, jsou živly (oheň, země, vzduch a voda) korespondující s určitými psychologickými funkcemi, jež C. G. Jung pojmenoval jako intuice, vnímání, myšlení a cítění. Rozšířenější verzí živlové charakteristiky jsou temperamenty: cholerik, melancholik, sangvinik a flegmatik. Cílem každého jedince je během svého života dostat do rovnováhy právě tyto čtyři živly / psychologické funkce / temperament.

Díky živlovým charakteristikám má však každé znamení určité parametry určující jeho vztahy. Jak to mají znamení zemská?

Zemská znamení

Lidé narození v zemských znameních (Býk, Panna a Kozoroh) jsou vnímavé typy, převážně s melancholickým temperamentem, které charakterizuje konzervativní přístup k životu. Jsou velmi praktičtí, organizačně schopní, realističtí, často materiálně zaměření. Stojí nohama pevně na zemi. Potřebují své „jistoty“ (peníze, postavení, společenský status, rodina), které si chrání proti vnějšímu světu. Je zde tedy velký důraz na bezpečí. Často nevěří ničemu, co se nedá změřit či zvážit, na co se nedá sáhnout. Svou intuici a fantazii drží na uzdě, řídí se zásadně (často vlastními) pravidly a řádem. Neradi mění názory, které zdlouhavou analýzou již vytvořili. Jsou spolehliví a ochotní, avšak často lpí na maličkostech a bývají přehnaně starostliví.

Pokračování článku je určeno pouze pro registrované čtenáře. Chcete číst dále? Stačí se zdarma registrovat!

Získejte zdarma a bez závazků přístup k exkluzivnímu obsahu, zdravotním kalkulačkám, soutěžím a dalším výhodám.

Vytvořit profil

Už máte profil na dobrakondice.cz?

Štítky článku

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)