Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Partnerství a vztahy u ohnivých znamení

Publikováno: 1.10.2018
Partnerství a vztahy u ohnivých znamení

Markéta Palatin

Redaktorka

Více o autorovi

Astrologie pracuje s mnoha symboly. Nejznámějším pojetím je samozřejmě 12 znamení zvířetníku, kterým vždy vládne určitá planeta. Další symbolikou, se kterou astrologie pracuje, jsou živly (oheň, země, vzduch a voda) korespondující s určitými psychologickými funkcemi, jež C. G. Jung pojmenoval jako intuice, vnímání, myšlení a cítění. Rozšířenější verzí živlové charakteristiky jsou temperamenty: cholerik, melancholik, sangvinik a flegmatik. Cílem každého jedince je během svého života dostat do rovnováhy právě tyto čtyři živly / psychologické funkce / temperament.

Díky živlovým charakteristikám má však každé znamení určité parametry určující jeho vztahy. Jak to mají znamení ohnivá?

Ohnivá znamení

Lidé narození v ohnivých znameních (Beran, Lev a Střelec) jsou intuitivný typy, převážně s cholerickým temperamentem, které charakterizuje spontánnost, živost až vášnivost, nadšení, srdečné jednání, optimismus a silné sebeuvědomění. Mají živou představivost a rozhodují se rychle. Jejich slabinou je každodennost, jsou rádi originální a neradi se podřizují pravidlům, navíc bývají výbušní, nedočkaví, obvykle mají problémy s tolerancí a neradi připouštějí chyby. Obecně ve vztazích rádi hrají dominantní roli.

Pokračování článku je určeno pouze pro registrované čtenáře. Chcete číst dále? Stačí se zdarma registrovat!

Získejte zdarma a bez závazků přístup k exkluzivnímu obsahu, zdravotním kalkulačkám, soutěžím a dalším výhodám.

Vytvořit profil

Už máte profil na dobrakondice.cz?

Štítky článku

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)