Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Kam v létě pod stan?

Publikováno: 3.7.2020

rodinný výlet
pro páry
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Zatímco před pár desítkami let byla rodinná dovolená pod stanem zcela „normální“, poslední dobou se lidé spíš vydávali do přímořských či „exotičtějších“ krajů. Letos se možná zase vrátí do klasických kempů. Jen v naší vlasti je přes tisíc možností, kam pod stan vyrazit.

Doba, kdy se pod stan jezdilo jen proto, že se jinam nemohlo a příliš to nestálo je pryč. Kempování má svoje nepopiratelné kouzlo zejména nyní. Výhodou navíc je, že jste ve velmi blízkém kontaktu s přírodou. Pokud máte děti, oceníte i fakt, že mohou doslova vyběhnout jen v tepláčkách anebo i bez nich a užijí si volnost, kterou v hotelových komplexech (jakkoli luxusních) nezažijí. Dnes jsou kempy navíc vybaveny hřišti, restauracemi, ohništi nebo dokonce grily. Kam se vydat?

 

Co uvidíte

 1. Kam pod stan? Na Stříbrňák

  Na samotném okraji Hradce Králové se rozprostírá Stříbrný rybník a bezprostředně u něj stejnojmenný kemp. Zažijete tu klidný odpočinek při opalování na písečné pláži i zábavu na vodní hladině rozlehlého rybníka. Až zatoužíte trochu si protáhnout tělo, můžete sednut na kolo či nazout brusle a projet se po okruzích v městských lesích. V okolí můžete podniknout i příjemné procházky přírodou, například po naučných stezkách. Přímo v kempu naleznete lanový park a hřiště na laser game.

  Zdroj fotografie: kempstribrnyrybnik.cz

 2. Kemp v Podkrkonoší je Pecka

  Pecka je menší rodinný kemp v podhůří Krkonoš, kousek od Nové Paky. Najdete tu bohaté sportovní vyžití (antukové kurty, hřiště na volejbal) i hřiště pro děti. Kromě vlastního stanu či karavanu se zde můžete ubytovat v jedné z 22 chatiček, případně apartmánu s vlastním sociálním zařízením. Pecka nabízí obří trampolínu, lezeckou stěnu a velké přírodní koupaliště. V kempu se pravidelné pořádají turnaje i koncerty českých kapel.

  Zdroj fotografie: rychnovsky.denik.cz

 3. Kemp Antýgl na Srní

  V srdci šumavských lesů u řeky Vydry stojí mezi obcemi Srní a Modrava kemp Antýgl. Ubytovat se můžete v chatě, vlastním stanu nebo v karavanu. Kemp je výchozím bodem mnoha turistických a cyklistických tras. V bezprostřední blízkosti začíná naučná stezka Povydří. Další značené stezky vedou na Horskou Kvildu, k Vchynicko-tetovskému plavebnímu kanálu nebo k hradlovému mostu Rechle. Vydat se můžete i na rozhlednu Poledník.

  Zdroj fotografie: kudyznudy.cz

 4. Pod stan do Frenštátu pod Radhoštěm

  Za krásami Beskyd se vydejte do Frenštátu pod Radhoštěm. Zdejší autokemp byl několikrát oceněný jako nejlepší kemp v Moravskoslezském kraji. Až si užijete vše, co útulný areál nabízí, vydejte se k rozhledné Velký Javorník nebo na Bílou horu, na hrady Šostýn či Hukvaldy nebo do Kopřivnice, domova Tatry. Než večer zalehnete do spacáku, můžete posedět u otevřeného ohniště nebo využít jednu z pěti pergol s krbem.

  Zdroj fotografie: autokemp-frenstat.cz (Facebook)

 5. Kempujte ve Strachotíně

  Kemp Free Star se nachází na břehu Novomlýnských nádrží ve vinařské obci Strachotín. Parádní zážitky tu čekají na rodiny s dětmi i na party kamarádů. Prostředí v srdci Pálavy nabízí cykloturistiku například do Mikulova nebo do nedalekého Lednicko-valtického areálu. Milovníci výšlapů se mohou vydat na zříceninu hradu Děvičky, zastavit se v Dolních Věstonicích u Venuše a večer posedět nad sklenkou dobrého vína. Klid a pohodu tu naleznou i rybáři.

  Zdroj fotografie: freestar.cz

 6. Užitečný tip

  Ať už v některém z výše zmíněných kempů nebo mimo ně, hodit by se vám mohly i tipy, jak si připravit jídlo na ohni.

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)