Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Kam do lázní, když vás trápí pohybový aparát, nebo srdce?

Publikováno: 11.10.2019

rodinný výlet
pro páry
zábava
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Říkáte si, že lázně jsou leda pro seniory? Pokud však máte nějaké trápení, dopřejte si čas a péči, které vás opět postaví na nohy.

Kam se vydat?

Přemýšlíte nad lázeňským pobytem? V některých případech vše hradí pojišťovna. Zkuste probrat vaše možnosti s vaším praktickým lékařem. Nezapomeňte však, že ke zdravému tělu je nezbytná i vlastní snaha. Základem je nejen zdravý jídelníček, ale také pravidelný pohyb, kvalitní odpočinek a práce se stresem. Srdci také prospívají Omega 3 mastné kyseliny (obsažené například v rybím tuku) a kostem a kloubům svědčí doplnit jídelníček o vitamíny D3 a K2, případně produkty s vápníkem (ideálně ten, který je z mořských zdrojů, neboť se do těla lépe vstřebává).

Dnes přinášíme několik typů, kam se vypravit, pokud máte kardiovaskulární potíže, nebo nějaký problém ohledně pohybového ústrojí. Tak neváhejte a nechte si hýčkat své zdraví.

 

Co uvidíte

 1. Lázně Třeboň

  Tyto lázně se zaměřují na léčbu potíží s pohybovým aparátem. Je to dáno především tím, že při procedurách využívají takzvané slatiny, která se získává v nedalekých třeboňských blatech. Ta obsahuje mimo jiné rostliny typu ostřice, orobinec a rákos, ale je bohatá i na železo či síru. Slatina se využívá pro teplé koupele, které trvají zhruba 15 minut. Dokáží snižovat svalové napětí, bolesti, zlepšují prokrvení a regeneraci. Kromě slatiny se zde provozuje i řada dalších léčebných metod, jako jsou například: elektroléčba, magnetoterapie, lymfodrenáže, cvičení atd.

  Tyto lázně nejsou zajímavé jen procedurami, ale i svým okolím. Jak je pro Jižní Čechy typické, i zde najdete krásnou přírodu plnou rybníků a lesů. Kromě pohybového aparátu to tak bude i balzám na duši.

  Zdroj foto: spa.cz

 2. Lázně Luhačovice

  Jestliže toužíte navštívit typické lázeňské městečko, kde to žije, budou právě Luhačovice tím pravým místem. Je to dáno dlouhou lázeňskou historií, jedinečnou architekturou a programem, který je velmi bohatý (mají zde i vlastní divadlo). Luhačovice na rozdíl od Třeboně staví na léčebných pramenech. Najdete jich tu hned několik a nejznámější z nich je jistě Vincentka, dále například Ottovka či Elektra. Prameny se ale nevyužívají jen k pití, ale právě i ke koupelím zaměřeným na pohybový aparát. Pomáhají díky obsahu oxidu uhličitého (uhličité koupele).

  Zdroj foto: shutterstock.cz

 3. Lázně Poděbrady

  Jak už z názvu vyplývá, jedná se o místo, kde pramení Poděbradka. To však není to jediné, co vás může právě v Poděbradech zajímat. Jedná se totiž o jedny z největších lázní, které se mimo jiné zaměřují i na problémy oběhového ústrojí. To mohou být například: vysoký krevní tlak, srdeční ischémie, ale i rekonvalescence po infarktu myokardu, kardiochirurgických zákrocích či transplantaci srdce. Lázně kromě klasických koupelí nabízí i zábaly, masáže či zdravotnické úkony dle diagnózy, s níž jste přijeli, ale najdete tu i solnou jeskyni či hubnoucí procedury.

  Zdroj foto: shutterstock.cz

 4. Konstantinovy Lázně

  Možná trochu méně známé lázně se nacházejí v Plzeňském kraji. I když patří mezi menší lázeňské domy, najdete tu příjemnou a rodinnou atmosféru. A pokud hledáte spíše klid a pohodu, budou jasnou volbou. Specializují se na komplexní diagnostiku, prevenci a léčbu kardiovaskulárních chorob. Přijet sem můžete na rekonvalescenci po různých zákrocích. K procedurám využívají zdejší prameny, které by měly mít největší obsah volného oxidu ze všech pramenů u nás. A pokud toužíte i po troše dobrodružství, můžete zkusit projížďku na koni.

  Zdroj foto: mistopisy.cz

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)