Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Prožijte Silvestr netradičně

Publikováno: 28.12.2018

rodinný výlet
poznávání
zábava
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Omrzelo vás každoroční vysedávání u silvestrovských televizních pořadů, provázené popíjením a ujídáním obložených chlebíčků a jednohubek, kvůli kterému pak trávíte Nový rok s těžkým žaludkem a bolehlavem? Užijte si poslední den v roce po svém, bez ohledu na tradice.

Co uvidíte

 1. Silvestr na kolejích

  Jezdíte rádi vlakem? Pohodová projížďka zimní krajinkou má v sobě kus romantiky. Že je to nuda? Ale kdepak! V pořadí 19. ročník jízd zvláštních vlaků na trati Strakonice – Vimperk – Kubova Huť a zpět nabídne i spoustu recese, hudby a veselí. Tradiční jízda zvláštních vlaků s dvojicí motorových lokomotiv a velkoprostorovými vozy Českých drah může být skvělou zábavnou tečkou za letošním rokem. V železniční stanici Vimperk budete moct navštívit depozitář Lampárna a kdo bude mít chuť, může z Kubovy Huti vystoupat na Boubín. Pro účastníky silvestrovské jízdy je zajištěno také občerstvení. Pozor, ve vlacích platí zvláštní jízdné a jízdenky budou k mání pouze u vlakové obsluhy. Akce potrvá od 5 do 17 hodin.

 2. Oslava na zámku

  Ačkoli děti často vydrží mnohem víc než dospělí, o silvestrovské půlnoci většina z nich dávno oddechuje v postýlkách. Na zámku Loučeň proto oslaví příchod nového roku s 11hodinovým předstihem. Také letos, stejně jako v předchozích letech, vypuknou oslavy ve 13 hodin. A i tentokrát navštívíte tři na hony vzdálené země z celého světa: tichomořské souostroví Kiribati, mrazivé a pusté končiny dálněvýchodního Ruska a na závěr australské Brisbane. Zámek Loučeň je místem pohádek, kde není problém přenést se mávnutím kouzelného proutku za necelou hodinu o tisíce kilometrů dál. Silvestrovské oslavy skončí zhruba v 15.30 hodin.
 3. Dobročinný výšlap

  Rádi byste přispěli na dobrou věc? Silvestrovský výstup na Javořici je už tradičně součástí akce o „Novoroční čtyřlístek“, při které bude finanční částka 20 Kč od každého účastníka předána na podporu pro handicapované spoluobčany. Na nejvyšší vrchol Vysočiny se můžete dopravit pěšky, na kole, nebo třeba na běžkách. Slavnostní přípitek zde proběhne ve 12.30 hodin. Na vrcholu bude také zajištěno malé občerstvení. Můžete si vybrat z několik různých tras. Ta hlavní, Studená – Javořice a zpět, vede nejprve po žluté a od rozcestí Za Vrškem po zelené turistické značce a měří celkem 15 km. Akce potrvá od 12 do 15 hodin.
 4. Návštěva pivovaru

  Máte rádi kvalitní pivo a dobré jídlo? Potom si nenechte ujít Silvestr v Černokosteleckém pivovaru, kde se vaše chuťové buňky do sytosti vyřádí. A co všechno budete moct ochutnat? Dvanáctku světlý ležák Vycpaná vydra, třináctku tmavý speciál Černá svině a dobrušská piva. A k tomu nespočet gurmánských specialit, jako jsou žebírka na pivě, rostbíf z roštěnky, marinovaný losos, pivovarské domácí brambůrky, sýrové a krůtí rolády, obří nadívaný krocan, tatarák, zvěřinové ragú, obložené drůbeží skelety, grilovaná kuřecí křidélka s pikantní omatlávkou, obložená vepřová kost, šunková kýta, kuřecí a vepřové řízečky, ale i různé sladkosti, zeleninové a ovocné mísy. A samozřejmě novoroční čočku s ovárkem. Chybět nebude ani slavnostní půlnoční ohňostroj a tombola. K tanci i poslechu bude hrát kapela Atlantic. Silvestrovské veselí propukne v 17 hodin.
 5. Adrenalin na bobech

  A na závěr něco pro děti i dospělé. Akčnější povahy určitě uvítají rodinnou odpolední silvestrovskou party na bobové dráze v Praze-Proseku. Celé odpoledne bude plné soutěží a her a bude probíhat na parkovišti a přilehlé louce u bobové dráhy. Soutěžní kartičky za splněné úkoly budou slosovatelné za krásné ceny. Jízdy na bobové dráze pro rodiny s dětmi budou zdarma, stejně jako silvestrovské opékání buřtů na ohni. Pro labužníky bude zajištěné i občerstvení a celé silvestrovské odpoledne vyvrcholí nádherným ohňostrojem. Každá vyplněná soutěžní karta bude slosována. Akce bude probíhat od 12 do 18 hodin.
 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)