Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Partnerství a vztahy u vodních znamení

Publikováno: 2.10.2018
Partnerství a vztahy u vodních znamení

Markéta Palatin

Redaktorka

Více o autorovi

Astrologie pracuje s mnoha symboly. Nejznámějším pojetím je samozřejmě 12 znamení zvířetníku, kterým vždy vládne určitá planeta. Další symbolikou, se kterou astrologie pracuje, jsou živly (oheň, země, vzduch a voda) korespondující s určitými psychologickými funkcemi, jež C. G. Jung pojmenoval jako intuice, vnímání, myšlení a cítění. Rozšířenější verzí živlové charakteristiky jsou temperamenty: cholerik, melancholik, sangvinik a flegmatik. Cílem každého jedince je během svého života dostat do rovnováhy právě tyto čtyři živly / psychologické funkce / temperament.

Díky živlovým charakteristikám má však každé znamení určité parametry určující jeho vztahy. Jak to mají znamení vodní?

Vodní znamení

Lidé narození ve vodních znameních (Rak, Štír, Ryby) jsou citově založené typy, převážně s temperamentem flegmatika, které charakterizuje citlivé vnímání okolního světa, na které však reagují dle svého aktuálního citového rozpoložení, což druhé může značně mást a považovat je za nestálé a nepředvídatelné. Jsou velmi intuitivní, emocionální a rychle přizpůsobiví. Bývají velmi aktivní, společenští a díky své přirozené empatii se dokáží vcítit do potřeb druhých. Zároveň jsou svými emocemi občas vláčeni a jejich časté změny je činí náladovými, snadno se urážejí, jsou vztahovační a mají také tendence k manipulaci druhých.

Pokračování článku je určeno pouze pro registrované čtenáře. Chcete číst dále? Stačí se zdarma registrovat!

Získejte zdarma a bez závazků přístup k exkluzivnímu obsahu, zdravotním kalkulačkám, soutěžím a dalším výhodám.

Vytvořit profil

Už máte profil na dobrakondice.cz?

Štítky článku

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)