Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Vyrazte na velikonoční akce

Publikováno: 11.4.2019

rodinný výlet
poznávání
zábava
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Velikonoce nejsou jen nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Jsou také oslavou jara a probouzením přírody. Na mnoha místech republiky se stále dodržují tradiční zvyky. Jinde zase probíhají bujaré oslavy. Právě na ty jsme se zaměřili a přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit.

Co uvidíte

 1. Valašské Velikonoce ve skanzenu

  V Rožnově pod Radhoštěm budete mít příležitost užít si třídenní velikonoční program. Po celou dobu budou probíhat ukázky zdobení kraslic a pletení pomlázek. K vidění bude také spousta lidových řemeslníků. Nejvíce programu se odehraje v Dřevěném městečku. Těšit se můžete na přehlídku jarních a velikonočních zvyků a také folklórních souborů. V neděli navíc uvidíte pochovávání Mařeny a obchůzky klapotářů. Na tomto výletě se určitě bude líbit i dětem. Areál Valašského muzea bude otevřený po všechny tři dny od 9 do 17 hodin.

 2. Velikonoční trhy

  Zamiřte na největší velikonoční trhy v České republice. Od 7. do 28. dubna budou probíhat v Praze. Stánky najdete hned na několika místech - na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí a náměstí Republiky. Po dobu trhů vystoupí na přilehlých pódiích soubory lidové hudby, taneční soubory, divadla a folklór. Budou zde i dílničky pro nejmenší, kde se naučí plést pomlázku a seznámí se s velikonočními tradicemi. Podobné trhy najdete také v Brně, Olomouci, Berouně, Krumlově, Českých Budějovicích a dalších městech. Program je vždy obdobný. Na některých místech proběhne velikonoční průvod. Podíváte se na řemeslné výrobky a někde i řemeslníky při práci. V programu nechybí ani dílničky a hudební vystoupení.
 3. Oslavy na hradě

  Pokud bydlíte v Moravskoslezském kraji, určitě oceníte akci, která se bude 13.4. konat na hradě v Ostravě. Týden před Velikonocemi zde proběhne tematický lidový jarmark. Zhlédnout můžete lidové tance a zpěv, divadelní představení, soutěž o velikonoční vajíčko, mnoho stánků s řemeslnou výrobou a další. Oživením programu zde budou zajisté zvířátka, která si můžete přijít s dětmi prohlédnout. Dalším hradem, na kterém se budou slavit Velikonoce, je Grabštejn. Na Velikonoční pondělí budou probíhat prohlídky v kostýmech. Můžete si s dětmi užít zdobení perníčků, jarní věnce, velikonoční obrázky, zapichovátka, papírové kohoutky a tvůrčí dílničky. Po celý velikonoční víkend bude hrad tematicky vyzdoben a navštívit ho můžete mezi 9. a 16. hodinou.
 4. A kam o Velikonocích ještě vyrazit?

  Zkuste našich 7 tipů na cyklovýlety v okolí Prahy a nebo si užijte probouzející Prahu výlety, kde půjdete Zelenou nohou. Věřte, že Praha umí nabídnout mnohem víc než jen trdelník a historické památky. A pokud si chcete Velikonoce užít s dětmi pěkně v plné parádě, vyrazte na některý ze Zábavných víkendových pobytů. V severních Čechách zase můžete vyrazit to Tiských skal.

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)