5 tipů na pozitivní i tajemná místa v České republice

5 tipů na pozitivní i tajemná místa v České republice

Obtížnost
Nízká
Poznávání
Poznávání
Příroda
Příroda

Období výletů je zde. Abyste si své volné dny zpestřili, připravili jsme pro vás pět tipů na energeticky zajímavá místa napříč Českou republikou.

1. Pálava

Velmi silným místem se speciální atmosférou je Pálava. Podle mnohých oplývá čistou ženskou energií. Ať už sem vyrazíte za vínem a nebo za energiemi, rozhodně navštivte tato místa:

·         Stolová hora svým netypickým „placatým“ tvarem pracuje až s kosmickými energiemi. Jako malé zamyšlení nabízíme fakt, že se zde nalézá nevětší výskyt šalvěje etiopské (má čistící účinky, povzbuzuje organismus).

·         Kočičí skála. Poseďte zde, načerpejte sílu, mějte rozhled a nechte odvát starosti.

·         Jeskyně Na Turoldu symbolicky ztvárňuje návrat do lůna matky.

·         Projděte se zdejší krajinou, která sama o sobě je nabíjející. Pro znalé je zde i spousta menhirů, které energii ještě zvýrazňují. Asi není překvapením, že se zde vyskytují různé byliny, které jinde nerostou.

·         Pálavská „pyramida“ Velká Slunečná (kousek od obce Dolní Dunajovice). Podle ezoteriků má léčivé účinky a dodává radost a sílu.

·         Kamenný kruh v Klentnicích je sice nový, ale postaven podle staré druidské tradice.

·         Svatý kopeček nad Mikulovem - velmi silové místo s mnoha doprovodnými energiemi

2. Bílé Karpaty

Kniha Žítkovské Bohyně od Kateřiny Tučkové vzbudila zájem o zapomenutý kraj Bílých Karpat. Konkrétně o její část Moravských Kopanic. Ačkoli je kniha fikcí, dotkla se tématu, které je ožehavé do dnešních dní. Léčitelství a s ním spojené čarodějnictví. Bylinkářky jsou zde zvány „Bohyně“ a nečarují, nýbrž „bohují.“ Tradice se předávala vždy z matky na dceru a místní obyvatelé se k nim chodili nejen léčit, ale také radit před důležitými okamžiky ve svých životech. A co víc, ta údajně poslední Bohyně zemřela až v našem tisíciletí. Pokud se rozhodnete tento kraj navštívit, vězte, že na vás zapůsobí opravdu mohutně. Syrovost, roztroušené osady, život „po staru.“ Doporučujeme využít nabídky místních průvodců, které vás po kraji za pár korun provedou. Je dobré se s nimi spojit předem. Turistické značení je zde totiž velmi orientační a GPS na mnoha místech vynechává. Pokud si chcete pobyt trošku ozvláštnit, vyrazte do rekonstruované chaloupky poslední Žítkovské bohyně Irmy Gabrhelové. Do tohoto kraje vždy pláštěnku, na deštník zapomeňte.

Zdroj fotografie: www.itras.cz

3. Hora Říp

Chtělo by se pokrčit rameny, protože horu Říp přeci „každý zná.“ Nedejte se. Výlet na toto místo vás rozhodně podpoří. Pokud se na to cítíte, vydejte se přírodnější cestou (od vesnice Vražkov). Podle geomantického názoru je Říp jakýmsi centrem této oblasti. Můžete dokonce pozorovat určitý vír, který horu obklopuje, jako by spirála energií směřovala od středu kopce ven a sytila tak celou krajinu. Linku kopírují stromy okolo hory samotné. Na vrcholku stojí románská rotunda Sv. Jiří (první zmínky jsou z 12. století), ale místo jako takové je mnohem starší. Bývaly tu pohanské svatyně. Zatímco na vrcholku budete cítit spíše propojení s vašimi vyššími cíly, na úpatí hory se setkáte s energií více zemskou. Hora samotná je symbolickým propojením nebe a země skrze nás. Nevynechejte ani prameny, které z hory vyvěrají. Jeden (ten jihozápadní) dokonce vytváří malé jezírko.

Zdroj fotografie: www.extrastory.cz

4. Vrch Klíč

Podobně jako Bílé Karpaty, i Lužické hory jsou poněkud zapomenutým krajem. Přesto nabízí mnohé poklady. Jedním z nich je i vrch Klíč (nedaleko Nového Boru). Díky svému tvaru jej mnozí považují za pyramidu. Tentokrát však dávající, mužskou. I název (dříve Ključ) naznačuje, že se jednalo o místo, které odemykalo krajinu a pouštělo její energii do okolí. Ostatně, i ze svého vrcholku nabízí kruhový pohled výhled po krajině, a to do úctyhodných dálek (Krkonoše, Českosaské Švýcarsko, Krušné hory, hora Říp). Opět zde rostou unikátní rostliny, které se jinde nevyskytují (hvězdice alpská, kapradina skalní) a nebo ne v takových podmínkách (např. teplomilná doubrava). Na západní straně jsou „posvátné“ prameny, které energii místa roznášely dál. Bohužel dnes již spoutané do vodovodního potrubí.

Zdroj fotografie: www.itras.cz

5. Andělská hora u Karlových Varů

Mnoho lidí považuje za své nejpozitivnější místo Panenský Týnec. Ovšem Andělská hora u Karlových Varů mu dělá zdatného konkurenta. Na vrcholku skalnatého kopce je zřícenina hradu, avšak poutním místem to zde bylo dávno před jeho postavením. Lidé věřili, že energie, která proudí zdejší horou dokáže uzdravovat a uvolňovat od napětí. Navíc, pozitivně podporuje lidi s depresemi či úzkostmi nebo ty, co trpí pracovním stresem a bolestmi hlavy. Celý proces lze podpořit správným dechem. Hluboké nádechy i výdech do břicha, ideálně s krátkými zádržemi mezi jednotlivými fázemi. Energie se tak může rozlít i vnitřkem těla. Dobrou vizitkou by mohlo být, že v její sílu věřil i německý básník Johann Wolfgang Goethe nebo básník Fridrich Schiller.

Zdroj fotografie: www.blog.zivykraj.cz

Kam dál?

O některých místech jsme vám již psali, tak se inspirujte:

O přírodních silových místech, romantických zákoutích České republiky a nebo o duchovních místech s atmosférou se dozvíte v dalších dílech tohoto seriálu.

Jak se Vám líbí tento tip na výlet?

Nejčtenější

Mohlo by vás zajímat

instagram-svg c17d5218-e2fc-42ea-819e-539ea2e6c70d-svg Capa 1