Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Načerpejte pozitivní energii – kam se vydat? Na Panenský Týnec

Publikováno: 6.5.2019

Jestli si potřebujete opravdu zhluboka vydechnout, důkladně si odpočinout a zahnat stres a otravné myšlenky, máme pro vás tip na jedno vskutku magické místo, kam se budete rádi vracet. Panenský Týnec je na první pohled nenápadná vesnička nedaleko Loun. Na nezájem turistů si však stěžovat rozhodně nemůže. Právě naopak. Záhadné místo, kde se k nebi tyčí torzo gotické katedrály, totiž proslulo jako oblast se silně pozitivní energií, která má schopnost uzdravovat.

Shoduje se na tom celá řada psychotroniků a léčitelů, kteří doporučují pobyt v prostorách bývalé katedrály především lidem trpícím maniodepresivní psychózou a dalšími závažnými psychickými problémy, případně i těm, kdo prodělali úraz hlavy. Celá „léčebná procedura“ je přitom velmi prostá. Stačí usednout pokud možno do středu stavby a nechat myšlenky volně plynout. Nebo můžete zkusit meditovat.

Co uvidíte

  1. Vyrobte si léčivou vodu

    Dnes a denně – bez ohledu na roční období – zde potkáte mnoho návštěvníků. Někteří stojí, jiní vsedě rozjímají, další leží na trávě uprostřed chrámu. Tito lidé často mluví o proudu tajemné energie, kterou cítí v dlaních, chodidlech, případně i v celém těle a který narůstá úměrně s tím, čím více se blíží centrálnímu místu stavby (oblast, kde se dříve nacházel oltář). Někteří popisují intenzivní pocit brnění a další doslova gejzíry neznámé síly, tryskající odkudsi z nitra země. Je také celkem běžné, že sem lidé vozí polodrahokamy, různé amulety nebo PET lahve s vodou, které poté nechávají nějakou dobu ležet v prostorách chrámu, aby do sebe absorbovaly harmonizující vibrace. Všichni bez výjimky se pak shodují na tom, že po odjezdu z Panenského Týnce se cítí odpočatí, příjemně osvěžení a plní nádherného klidu, který lze jen stěží popsat slovy.

  2. Tajemství lomeného oblouku

    Zásluhu na pozitivním vyzařování tohoto místa má jistě i gotická architektura, která sama o sobě představuje výjimečný fenomén díky pozoruhodným účinkům na mysl a duši člověka (zajímavé informace vztahující se k této problematice najdete např. v knize Ivo Wiesnera „Poutníci do země andělů“). Lomený gotický oblouk totiž údajně funguje jako energetický zářič a celá stavba je tak jakýmsi kondenzátorem pozitivní energie. Základem této konstrukce je soustředěný energetický paprsek procházející obvykle úsekem ve středu chrámu, který je zároveň oblíbeným místem modliteb a rozjímání. Většina gotických chrámů také zpravidla stojí v oblasti silného zdroje pozitivní zemské energie (v jejich blízkosti se často nachází např. studánka s léčivou vodou).
  3. Nemusíte jezdit do Stonehenge

    Tento fakt potvrzuje i moderní věda. Nejnovější poznatky kvantové mechaniky naznačují, že každý gotický chrám je postaven tak, aby přesně dodržoval zákony kvantové struktury prostoru a energie v něm obsažené. Jedná se v podstatě o stejné principy, kterými se řídila architektonika proslulé megalitické stavby Stonehenge nebo třeba Velké pyramidy v Gíze. K tomu, abyste na vlastní kůži zažili působení těchto mystických sil, však nemusíte jezdit do Anglie ani do Egypta. Stačí, když si o víkendu uděláte výlet do severních Čech. 

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)