Soutěž o probiotický komplex Biopron

Soutěž o probiotický komplex Biopron

Konec soutěže
10.9.2023

Nový průzkum od farmaceutické společnosti STADA ukazuje, že ačkoliv polovina Čechů ví, že střeva jsou naším největším imunitním orgánem, pouze třetina z nás o ně vědomě pečuje. Význam střevní mikrobioty pro naše celkové zdraví není ale moudré podceňovat.

Ve střevech se tvoří více než 70 % imunitních buněk, což z nich dělá naši první obrannou linii proti nemocem. Například i 90 % serotoninu - hormonu štěstí - má svůj původ právě ve střevech. A střeva navíc prostřednictvím imunitních buněk ovlivňují v podstatě všechny systémy našeho těla.

Dobrá péče o střeva zahrnuje několik klíčových aspektů - od zdravého stravování, přes dostatečný spánek, až po pravidelný pohyb. Jídelníček by měl obsahovat potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou ovoce a zelenina, také ale fermentované potraviny plné živých mikroorganismů. Spánek a pohyb? I jim je dobré věnovat pozornost, protože jsou základní součástí zdravé funkce střev. Pro většinu z nás ale není jednoduché správnou životosprávu dodržovat. V tom případě přichází na řadu probiotika.

Je znepokojivé, že skoro 40 % české populace nemá představu, co termíny mikrobiota a mikrobiom znamenají. Na druhou stranu, téměř 35 % respondentů průzkumu potvrdilo, že o svá střeva vědomě pečují. A to je pozitivní signál. Ovšem pravidelně užívá probiotika necelých 16 % populace, což značí, že ještě máme dlouhou cestu před sebou.

Chcete podpořit rovnováhu své střevní mikrobioty? Přidejte se k naší soutěži na Facebooku!

Soutěžíme o 3 balíčky probiotického komplexu s prebiotiky a vitamínem D3 Biopron 9 Immunity a Biopron Baby+.

Soutěžní otázka:

Co nabízí značka Biopron?

A) Opalovací kosmetiku

B) Probiotické komplexy pro péči o střevní mikrobiotu

C) Řadu vlasových šamponů proti lupům

Nápovědu můžete získat na webu klubzdravi.cz

3x balíček v hodnotě 800 Kč

Biopron 9 Immunity + Biopron Baby+
Biopron 9 Immunity + Biopron Baby+

Pro účast v soutěži se registrujte na webu Dobrá Kondice a odpovězte správně u příspěvku na našem Facebooku. Ze správných odpovědí v komentářích příspěvku budeme náhodně losovat.

Nejčtenější

Mohlo by vás zajímat

instagram-svg c17d5218-e2fc-42ea-819e-539ea2e6c70d-svg Capa 1