Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Vydejte se na horská dobrodružství

Publikováno: 18.1.2019

zábava
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Milovníci zimy a sněhu zbystřete, přinášíme vám doporučení na pořádné zimní sportování. Když venku padají vločky, není to rozhodně důvod sedět doma. Vhodně se oblečte a vyrazte za dobrodružstvím.

Co uvidíte

 1. Pěší turistika

  Turistická sezóna s příchodem sněhu nekončí. Vyrazit můžete hned na několik míst v České republice. Jedním z nich jsou Jeseníky. Udělejte si výlet na Šerák, Sedlo nebo Rejvíz. Pochodit se dá ledacos i v Krkonoších. Naplánujte si vícedenní túru a přespěte v některé z horských chat. V této oblasti je na hřebenových trasách sníh většinou vyfoukaný a tak se nebudete propadat. Můžete začít v Rokytnici či Harachově a dojít až do Malé Úpy. Pokud si troufáte, jděte až do Albeřic. K noclehu jsou cestou chaty jako Vosecká bouda, Martinova bouda, Brádlerovy boudy, Luční bouda, Výrovka nebo Jelenka.

  Máte-li doma sněžnice, tak je obujte a vyjeďte na Šumavu. Projít se dá z Alžbětína přes Polom do vesnice Prášily a zde přespat. Cestou minete krásné jezero Laka. Odtud pokračujte na vrch Poledníku, kde uvidíte bývalou vojenskou rozhlednu. Údolím Roklanského potoka sejdete do Modravy. Zde najdete také různé hotely k ubytování.

 2. Krásné běžkařské okruhy

  V Orlických horách na vás čeká upravená stopa. Začíná v Rokytnici, vede po hřebenové trase Jiráskovou cestou, přes Panské pole a Zemskou bránu až do Českých Petrovic. Odtud se dá pokračovat do Mladkova, Boudy, na Suchý vrch, Červenohorské sedlo a končit budete v Čenkovicích. Výlet si raději rozdělte do dvou dnů. Na Suchém vrchu se můžete zajít podívat na 33 m vysokou betonovou rozhlednu. V oblasti Kralického Sněžníku hned u vlakové zastávky Červený Potok nastoupíte do upravené stopy a můžete vyrazit. Projedete přes ski areál Větrný vrch, Mokrou cestu, kolem vodopádu Pod Strašidly a Tvarožné díry. U ski areálu Sněžník po žluté a přijedete na záchytné parkoviště na Dolní Moravě. Stopa bývá většinu času upravená. 15 kilometrovou trať si zaběhnete v oblasti nádrže Dlouhé stráně, která se nachází v Jeseníkách. Dráha je ve výšce 1 330 metrů nad mořem. Díky tomu je odtud krásný výhled na vrcholy Jeseníků a bývá tu spousta sněhu. Ke stopě se můžete nechat vyvézt lanovkou ze ski areálu Kouty. Okruh Mravenečník není nijak náročný a vede kolem zmiňované nádrže.

   

 3. Lyžování zdarma

  Udělejte si výlet za hranice a zalyžujte si zdarma. Hotely nabízí skipasy v rámci ubytování. Jedná se o tzv. FREE SKI. Takové nabídky najdete například v Itálii či Slovinsku. V Itálii si takto zalyžujete především v oblasti Livigno, kde volné lyžování nabízí více hotelů. Ve Slovinsku tuto formu najdete například v hotelu Cerkno. V objektu se nachází také velký bazén s masážními prvky a vířivka. Po lyžování si můžete pěkně odpočinout. Vždy než do hor vyrazíte, zjistěte si, jaké bude počasí. Jděte dostatečně brzy, abyste nezůstali v horách do noci. Ideálně se poraďte na místě, zda je vhodné se vydat na túru či běžky. A jako bonus se podívejte i na naše tipy, jak sportovat v zimě jinak.

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)