Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Kam na výlet s dětmi? Zažijte tajemno, experimenty i dobrodružství

Publikováno: 16.8.2019

rodinný výlet
pro děti
poznávání
zábava
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Letní období přímo láká k nejrůznějším výletům do přírody i za kulturou. Zatímco nejmenší děti budou nadšené, ať už je vezmete kamkoliv, ty větší – zmlsané televizními pořady, internetem a počítačovými hrami – zaujmete unikátními zážitky nebo pečlivě načasovaným překvapením. Inspirujte se tipy na výlety, které si děti nejlépe užijí společně se svými tatínky.

Co uvidíte

 1. Staňte se hledači pokladů a vyrazte na geocaching

  Přemýšlíte, jak odlákat děti od počítače a zařídit, aby trávily více času venku? Objevte spolu s nimi kouzlo geocachingu – zábavného a finančně nenáročného koníčka, který se jim postará i o dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Zatímco větší děti budou nadšené hlavně z dobrodružného hledání ukrytého pokladu, malé děti budou mít po úspěšném nalezení kešky největší radost z drobných dárků, které v ní objeví, a z toho, že mohou ve schránce ponechat svůj poklad pro další úspěšné hledače. Aby byl geocaching opravdovou zábavou pro celou vaši rodinu, nezapomeňte při výběru kešek zohlednit věk svých dětí a jejich fyzické schopnosti i míru trpělivosti.

 2. Zahrajem si na vojáky aneb prozkoumejte vojenské pevnosti a bunkry

  Pohraniční oblasti na Moravě i v Čechách jsou přímo posety prvorepublikovými opevněními.

  Mnoho pěchotních srubů a dělostřeleckých tvrzí bylo ze zchátralého stavu proměněno v muzea – často zásluhou nadšenců z klubů vojenské historie, kteří zde pak fungují jako průvodci. Z jejich nadšeného vyprávění o této neprávem opomíjené části naší historie se dozvíte vše nejen o zbraních, ale třeba i o tom, odkud si brali vojáci vodu a kam chodili záchod. Díky věrným replikám vojenské techniky i dobového tisku není těžké si představit, že jste se spolu s dětmi ocitli v jiném čase, a vžít se do role vojáků, bránících naše pohraničí.

 3. Objevte interaktivní vědecké expozice

  V mnoha větších městech se dnes nacházejí velká vědecká centra plná vynálezů a přístrojů, které ukazují vědu a techniku v daleko zábavnějším světle, než dokáže škola. Iluze, optické klamy, zázraky elektřiny, virtuální realita nebo roboti, to vše zde okouzlí vaše děti – a nudit se nebudete ani vy. Exponáty jsou koncipovány tak, aby byly co nejvíc interaktivní a umožňovaly dětem skutečně pochopit a zapamatovat si fyzikální zákony či vědecké principy tím, že je mohou detailně prozkoumat a zažít na vlastní kůži.

 4. Trumfněte virtuální lákadla zážitky v reálném světě

  Odolat moderním lákadlům v podobě počítačů a televizorů může být někdy těžké jak pro rodiče, tak i pro děti. Smysluplně strávený čas na výletech za poznáním a dobrodružstvím však stmelí celou vaši rodinu a postará se o zážitky, na které budete ještě dlouho společně vzpomínat.

  Více tipů můžete najít v dalších článcích, například „Kam vyrazit s dětmi za zážitkem?

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)