Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Jarní prázdniny - kam se vydat?

Publikováno: 1.2.2019

rodinný výlet
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Jarní prázdniny nemají všichni ve stejnou dobu. Jsou rozděleny podle měst na 6 termínů. V první oblasti začínají již 4. února a v poslední končí 17.3. Kam můžete vyrazit a co se dá po dobu jarních prázdnin dělat?

Co uvidíte

 1. Lyžovačka

  Vydejte se na lyže. Jarní prázdniny jsou ideální příležitost jet si zalyžovat. Je jedno jestli pojedete na týden nebo vyrazíte jen párkrát. Vy i děti si to určitě užijete. Letošní rok je na sníh prozatím bohatý a tak není problém někam vyjet. Jestli se vaše ratolesti teprve učí lyžovat, bude pro ně ideální nějaký menší kopec. Na Lipně mají pro děti velké výukové hřiště i sjezdovky pro náročnější lyžaře. Máte-li to blízko na Šumavu, zajeďte si na Špičák. Tady najdete i černé sjezdovky. Ze Šumavy je to pak kousek do Německa, kde mají velmi pěkné lyžařské areály, např. Arber.

  Jedny z nejznámějších sjezdovek jsou ty ve Špindlerově Mlýně. Nachází se v Krkonoších a kromě lyžování si zde užijete i sáňkařskou dráhu, běžecké tratě a snowtubing. 16.2. a 16.3. bude probíhat Snow camp, kdy se můžete stát členem horské výpravy a strávit noc na vrcholu Krkonoš. Nemusíte se ničeho bát, výpravu povede profesionální horský průvodce. V Krkonoších se nachází také jeden z nejdelších sjezdů v České republice. Řeč je o sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou.

  Své si však vy i děti můžete užít v menších střediscích. Naše tipy najdete v článku: Kam na víkend na sjezdovky.

 2. Jarní tábory

  Může se stát, že máte hodně práce a prostě vás nepustí. Zároveň nechcete, aby váš potomek seděl jen tak doma. Pošlete ho na tábor. Jedná se o tzv. zimní tábory. Dítě se naučí lyžovat či jezdit na snowboardu (pokud už to umí, tak si dobře zajezdí a třeba se zdokonalí), seznámí se s novými kamarády a užije si zábavu. Nabídka pobytů je široká a konají se v různých koutech České republiky, např. v Jizerských horách, Krkonoších a dalších. Pro Pražany je tady možnost příměstského tábora s lyžováním ve středisku Monínec.
 3. Vyjeďte do zahraničí

  Děti mají týden volno, vyrazte na dovolenou už ze začátku roku. Aktuálně se dají sehnat letenky za pár stovek téměř po celé Evropě a za pár tisíc i dál. Můžete letět do Španělska na Mallorku, kde se letenky pohybují okolo 500 korun. Pokud se chcete koupat v moři, ale rádi podnikáte i výlety, vydejte se do Barcelony. Další oblíbená města jsou Malaga, Alicante nebo Valencia. Poznávat krásy jiných světů za pár korun můžete i v Portugalsku, Římě, Itálii nebo Řecku. Letadlem jste tam za pár hodin a spoje létají jak z Prahy, tak například z nedaleké Vídně.
 4. Výlety

  A jestli máte volno, ale nechce se vám jezdit nikam daleko a nelyžujete, můžete aspoň podnikat výlety po republice. Úžasným místem, které musíte určitě vy i vaše děti navštívit, je VIDA v Brně. Jedná se o zábavní vědecký park, kde si můžete vyzkoušet 170 úžasných exponátů. Jediný problém nastane při odchodu, nebude se vám odtud chtít odejít. U Ostravy mají podobný a stejně zajímavý koncept, který také stojí za návštěvu - Velký svět techniky. Toto populárně naučné centrum najdete v Dolních Vítkovicích. V Praze bude od 23.2. až do 22.4. probíhat každoroční Matějská pouť. V areálu výstaviště objevíte mnoho starých i nových atrakcí. Patří mezi ně velké ruské kolo či strašidelný zámek o třech patrech. V Kladrubech nad Labem pro vás od 4. do 10. února otevřou dveře v Národním hřebčíně. Uvidíte zde nejen starokladrubáky, koně jednoho z nejstarších plemen v Česku, ale i kočáry, sáně a postroje. Zajít si můžete i na komentovanou prohlídku hlavních stájí nebo do císařského zámku. A vězte, že o jarních prázdninách toho lze podnikat ještě víc. Stačí se jen naladit na prázdninovou atmosféru - další tipy najdete v našem článku Co podniknout s dětmi o jarních prázdninách.

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)