Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Zapojte barvy jara do svého života

Publikováno: 1.4.2019

Kateřina Ligasová

redaktorka

Více o autorovi

Jaro se probouzí k životu. Venku se začíná vše krásně vybarvovat. Ptáci opět zpívají za okny a tak je nejvyšší čas změnit výzdobu v interiéru a třeba i šatník. Opusťte studené zimní tóny a vpusťte jaro k vám domů. Poradíme vám, jak na to.

Jaro přichází

Zimní výzdobu schovejte do krabice a zavřete do sklepa. Potkáte se znovu za rok. Naopak si nachystejte veselé barvy ve všech odstínech. Takové totiž pomáhají i vaší psychice. Pokud se budete obklopovat příjemnými barvami, budete se cítit mnohem lépe. Zapojte květiny a rozzařte své domovy. Na jarní výzdobu můžete plynule navázat výzdobou velikonoční.

Kouzlo květin

Květiny dokáží opravdu zázraky. Zkrášlí i ten sebezapadlejší kout. Typicky jarní květinou jsou narcisy. Vypěstujte si je na zahrádce nebo kupte kytici. Tyto květiny nejsou nijak zvlášť náročné. Krásné jsou i krokusy. Ty můžete mít zasazené v nádobě, kde vám určitě vydrží déle než  váze. Jedny z prvních květin, které vystrčí na jaře své hlavy ze země, jsou sněženky. Jsou krásně bílé a v malých svazcích jsou ideální na každý stůl. Nádherně vypadají také tulipány. Díky jejich barevné rozmanitosti je můžete různě kombinovat.

Vpusťte barvy do svého života

Jednou z jarních barev je oranžová. Je to barva optimismu a radosti ze života. Pomůže vám bojovat se špatnou náladou. Používejte i žlutou. Rozveselí vás a má pozitivní účinky na vaši myšlení. Zároveň je barvou, která pomáhá uvolnění. Růžová je typicky romantická barva. Vypadá krásně v kytici, ale i jako dekorace. Například takové polštářky na pohovku či svícny v této barvě zjemní vaši domácnost. Červená vám dodá odvahu a posílí vás. Je to energická barva, která symbolizuje vitalitu a sílu života. Mezi jarními barvami nesmí chybět ani fialová. Má zklidňující účinky. Je barvou mystična a duchovna. Nebojte se ani odstínů zmíněných barev a různých kombinací. Základní barvou jara však je zářivá zelená. Symbol mladosti a znovuzrození přírody.

Veselý šatník

Zapomeňte na černé a šedé oblečení a oživte jarními barvami i svůj šatník. Barvou číslo jedno na jaře i v létě 2019 bude jednoznačně žlutá s mírným nádechem do oranžova. Další barvou je béžová a neztratí se ani čistota a neutralita bílé. „In“ budete i s oblečením v červené a modré barvě. Odstíny samozřejmě zářivé! Vězte, že barvy, které oblékáte mají vliv na vaši psychiku i aktivitu. A jaro je aktivity plné! Přidejte se.

Štítky článku

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)