Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Zpestřete si zimu únikovou hrou

Publikováno: 22.2.2019

poznávání
zábava
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Když je venku zima je přímo ideální čas na to vyzkoušet únikovou hru. Budete relativně v teple, zahřejete mozkové buňky i tělo a ještě se skvěle pobavíte. O čem tato zábava je a kam se za ní vydat se dočtete v našem článku.

Pojďte přemýšlet

Úniková hra, známá také jako escape game, je zábava posledních let. Můžete se jí účastnit ve větších skupinách, ale i v pár lidech. Nabídka už je poměrně široká a tak je z čeho vybírat. Zpravidla jste uzavření v místnosti či domě a v co nejrychlejším čase musíte vyřešit řadu rébusů, hádanek, hlavolamů a dalších různých vychytávek. Někdy se budete bát a jindy zase hodně přemýšlet. Vždy záleží na konkrétní hře. Buď musíte vyřešit záhadu nebo se dostat z místnosti. Každá únikovka má svůj vlastní příběh, do kterého jste vtaženi.

Hry lze většinou absolvovat minimálně ve 2 lidech a horní hranice se výrazně liší. Některé jsou dokonce vhodné i jako teambuilding. Takže pokud zrovna řešíte v práci, kam se půjdete bavit, můžete vyzkoušet zábavu spojenou s adrenalinem a důvtipem.

Ty nejlepší únikové hry vám teď představíme.

Pozn. Použitá fota jsou pouze ilustrační.

Co uvidíte

  1. Ztraceni v domě

    Ztraceni v domě je jediná hra svého druhu v České republice, která se odehrává v celém domě a ne v jednom pokoji. Najdete ji na kraji Brna, konkrétně v Brně-Žebětíně. V domě hraje hudba a je tma. Vy máte pouze baterku a takto se proplétáte jednotlivými pokoji a chodbami. Luštíte hádanky, které se navzájem proplétají a kousek po kousíčku rozkrýváte příběh plný zvratů. Rozhodně zde nečekejte opisování kódů. Právě naopak, v domě najdete řadu mechanismů, které si autoři nechali vyrobit na míru s konkrétním cílem. Aktuálně si můžete vybrat ze dvou příběhů: Pod povrchem a Nezvěstná.

  2. The Chamber

    K vyhlášeným únikovým hrám rozhodně patří The Chamber. Hry pod tímto názvem najdete v Praze, Liberci, Ostravě a Františkových Lázních. Podle města následně můžete vybírat z různého množství témat. Příběhy jsou velmi realistické a místnosti tematicky naaranžované. Čeká na vás luštění hádanek, odemykání zamčených úkrytů a mnoho interaktivních prvků. Tady se můžete stát vězněm ve středověku, archeologem i detektivem. V The Chamber upotřebíte důvtip, šikovnost i týmovou spolupráci.

  3. Exit room

    Ve Zlíně na vás čeká několik her pod taktovkou Exit room. Patří mezi ně Sherlock Holmes, Cela, Ponorka a Joker Poker Club. Můžete si vybrat i podle toho jakou chcete náročnost. Nejdůležitější pro úspěšné splnění těchto her je spolupráce. Sólový hráči tady nemají šanci. V Ostravě a jejím okolí (konkrétně v Bohumíně, Opavě a Frenštátu pod Radhoštěm) provozuje únikové místnosti Escape game. Opět můžete vybírat z různých možností, tentokrát je k dispozici 6 místností a 7. se připravuje.

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)