Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Kde se dá vykoupat v přírodě? Vybrali jsme pro vás báječná místa

Publikováno: 1.8.2019

rodinný výlet
příroda
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Léto je v plném proudu a co může být během parných dnů lepšího, než pořádné osvěžení? Nechce se vám na umělá koupaliště s chlorovanou vodou? Máte recht. Není nad kouzelnou atmosféru přírodních jezer a rybníků s romantickou kulisou lesů a travnato-písčitých pláží. Jestli stále ještě zvažujete, kam se vydat, nechte se inspirovat našimi tipy...

Co uvidíte

 1. Chomutovská rarita

  Jedním z největších lákadel pro domácí i zahraniční návštěvníky je Kamencové jezero v Chomutově, které je jediné svého druhu na světě. Vzniklo zatopením dolů, kde se těžil kamenec a síra, a zdejší voda díky tomu nesmírně prospívá lidskému zdraví. Navíc zde najdete úplně všechno pro příjemné prožití prázdninových dnů. Rozlehlé a pohodlné pláže (včetně nudistické), upravená mola, chatky i místa pro stany nebo obytné přívěsy, restauraci, řadu stánků s občerstvením a také bohatou možnost sportovního vyžití – ve vodě i na souši.

 2. Ráj pro romantiky

  Jste duší romantici? Pak byste rozhodně měli navštívit nádherné přírodní koupaliště v Kokořínském dole, který leží asi 12 kilometrů od Mělníka. Malebný rybník s písčitým dnem, nacházející se na říčce Pšovce, lemují pískovcové skály a pozůstatky bývalého středověkého hradu Harasov. Vykoupat se tady můžete zdarma. Voda sice bývá trochu studenější, ale zato přímo křišťálově čistá. 

 3. Relax u českého moře

  Úžasné osvěžení si užijete také v Ostrožské Nové Vsi, která je přímo ideálním místem pro odpočinek. Soukromí, klid, čerstvý vzduch a krásná voda – co víc si ještě přát? Přírodní koupaliště, které se nachází přímo v srdci moravského Slovácka, nabízí perfektní podmínky pro příjemnou tuzemskou dovolenou (na nadarmo se mu přezdívá české moře). Voda je čistá a kvalitní, a to hlavně díky tomu, že celé jezero leží na přírodním podkladu, který funguje jako filtr. Máte zde na výběr z několika druhů pláží – travnaté, kamenité nebo klasické písečné. Nechybí ani venkovní sprchy, volejbalové hřiště, stánky s občerstvením a nová velká skluzavka.

 4. Pohádka uprostřed lesů

  Plánujete výlet do Českého lesa? Pak si rozhodně nenechte ujít vodní nádrž uprostřed lesů kousek nad Bělou nad Radbuzou. Všude kolem kopce, travnatý břeh, čistá voda, a když budete mít štěstí, nikde ani živáčka – romantika jako vyšitá. Můžete tady klidně i přespat. Nádrž objevíte přibližně půl kilometru za obcí Smolov, vede k ní silnička a modře značená turistická stezka.

 5. Oblíbené místo nudistů

  Za parádním osvěžením se můžete vydat i kousek za Prahu, zvlášť jestli milujete koupání „na Adama“. Vyhledávané jezero Lhota se zrodilo na místě ohromné pískovny, která byla založena v roce 1965 pro potřeby výstavby dálnice D1 a pražského metra. Těžba byla ukončena v roce 1983 a následně vzniklo v lese východně od obce jezero, které je dnes využíváno k rekreaci. Na jeho nejslunnější straně byla kdysi založena první veřejná nudistická pláž a v této tradici se pokračuje dodnes – v současné době patří nudistům víc než čtvrtina zdejších písečných pláží. 

 6. Jezero z filmu pro pamětníky

  Kdo by neznal film Dovolená s Andělem? Jestli se chcete podívat do míst, kde se rekreoval mrzoutský revizor pražských drah Gustav, zajeďte si k Hamerskému jezeru u Stráže pod Ralskem, které se pro tyto účely využívá už od poloviny 19. století. Kromě krásných míst ke koupání tady najdete také dva kempy, písečnou a travnatou pláž, vodní skluzavky, tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, půjčovnu loděk, šlapadel a jízdních kol a řadu dalších vodních atrakcí (vodní lyžování, aquazorbing aj.), dětské hřiště, obří vzduchovou trampolínu, nebo lanový park v korunách stromů. Samozřejmostí jsou také kiosky s občerstvením.

 7. Kouzlo bývalého dolu

  Příjemné místo ke koupání a odpočinku najdete také v bývalé těžební oblasti nedaleko měst Ústí nad Labem, Teplice, Chabařovice a Trmice. Dnešní rekreační oblast Milada láká návštěvníky především velkým jezerem, které dostalo své jméno po původním hlubinném dole a které nabízí výbornou kvalitu vody pro koupání, rybaření, jachting i ostatní druhy vodních sportů. Průhlednost vody je několik metrů. V jezeře také žije mnoho druhů ryb, zejména okoun, štika, candát, sumec, plotice a perlín.

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)