Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Chcete se v Praze originálně najíst? Navštivte tyto restaurace

Publikováno: 15.2.2019

rodinný výlet
pro páry
Kde zaparkovat? Kde se najíst?

Jídlo je pro mnohé zážitek srovnatelný s návštěvou kulturní akce. V mnoha městech naší země vznikla chutná prostředí. Jaká navštívit v Praze?

Co uvidíte

 1. Restaurace Špejle - jednohubky v novém kabátu

  Velmi netradiční pojetí stravování najdete v restauraci Špejle v Praze v Jindřišské ulici. Nosnou atmosférou zde je hravost a odkaz na tradiční české chlebíčky. Jídlo zde na jídelním lístku nenajdete. Je v „barech,“ kde se chystá čerstvé a mění se. Bar zde naleznete studený, teplý a sladký. V každém jídle je zapíchnutá špejle (a někdy i dvě). Právě podle nich je restaurace pojmenovaná, mají tu totiž hlavní roli. Vyberte si dobroty na talíř a na konci se vaše špejle sečtou. Jedna je za 29 Kč. Moderní minimalistický, avšak přesto útulný design místo ještě vyzdvihuje. Doporučujeme udělat rezervaci.

  zdroj foto: www.spejle.eu

 2. Maitrea - ochutnejte vegetariánství

  Malá nenápadná Týnská ulička za Týnským chrámem nabízí skvělé vegetariánské posezení - restauraci Maitrea. Hodí se nejen pro zaryté vegetariány, ale i pro ty, co to chtějí „jen“ vyzkoušet. Zjistíte, že i bezmasé jídlo lze upravit více než chutně. Celé místo je vystavěno podle principů Feng Shui a naleznete zde dokonce i fontánu. Sesterskou restaurací je Lehká Hlava na Boršově, kde kromě skvělého vegetariánského jídla můžete objevit i hvězdnou oblohu. Doporučujeme udělat rezervaci.

  zdroj foto: EthicTaste.cz

 3. Výtopna Railway restaurant - vlakové dobrodružství

  Pro milovníky vláčků je v Praze na Václavském náměstí (případně s odnoží v OD Palladium) nachystán hravý zážitek. Jídlo v restauraci Výtopna totiž přiváží skutečné vláčky. Váš stůl je takovým nádražím. Trať zde má 900 metrů a jezdí po ní 14 digitálně řízených mašinek.

  Dětskou alternativu najdete v Praze na Nových Butovicích v OD Galerie Butovice - Golden Pacific Café. Obsluha je zde na děti zvyklá, k dispozici je i malý hrací koutek. Místní specialitou je možnost „Sněz, kolik můžeš.“ Vláčky zde houkají, pouštějí páru a pro děti je velkým dobrodružstvím odhadovat, zda to bude zrovna ten jejich.

  zdroj foto: www.vytopna.cz

 4. Café Imperial - dotek luxusu

  Pokud si chcete vychutnat královské prostředí a ochutnat opravdu lahůdky, vyrazte do Café Imperial v ulici Na Poříčí. Místo na vás dýchne luxusní atmosférou, unikátní výzdobou, jemným vkusem, příjemnou obsluhou a nečekaným klidem. Ceny jsou oproti běžným místům vyšší, avšak stojí za to sem zajít. Třeba při nějaké speciální příležitosti. Nezapomeňte ochutnat jejich mandlové sušenky!

  zdroj foto: cafeimperial.cz

 5. Brasileiro - maso na prvním místě

  Milovníci masa by do svého výletního programu měli zařadit restauraci Brasileiro kousek od Staroměstského náměstí. Připravuje se zde mnoho chutných mas všeho druhu, včetně krevet či jiných netradičních pochoutek jako například hovězí v parmazánu nebo grilovaný ananas. Tzv. „rodízio“ tyto dobroty servíruje ke stolům buď na talíři a nebo na speciálních špízech, ze kterých ukrajuje dle vašeho přání. Přísun jídla regulujete prostřednictvím koleček na stole - zelená = noste, červená = mám pauzu. K dispozici je i salátový bar.

  zdroj: www.milujusteak.cz

 6. Cyberdog - budoucnost na talíři

  Pokud jste milovníky umělé inteligence a technologických zázraků, měli byste navštívit evropský unikát - Cyberdog. Už samotný design budovy vás přenese o několik století vpřed. Podmínkou, abyste se zde najedli, je mobilní telefon. Objednáte si totiž pomocí speciální aplikace, kterou si stáhnete. A objednávku vám doručí speciální robotická ruka. Takže dobrou chuť.

  zdroj foto: www.cyber-dog.cz

 7. Absintherie - zajímavost na večer

  Mezi velmi netradiční zakončení večera může patřit návštěva Absintherie. Už jste někdy ochutnali absinth a víte, jak se správně servíruje? Zde naleznete odborníky, kteří vám to vše ve stylovém baru ukážou. A třeba se jim podaří vyvrátit špatnou pověst, která se o tomto speciálním pití šíří. Součástí je muzeum, kde se můžete pokochat zajímavostmi sběratelů.

  zdroj foto: www.absintherie.cz

 

Nemáte ještě svůj účet?

Zaregistrujte se a získáte u nás zcela zdarma řadu výhod :)